Start Nasza Oferta Metody Pracy i Programy
Metody i program pracy
Wychowanie w przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 25 maja 2010 04:36

Przedszkole w swoim działaniu edukacyjnym poprzez nowatorskie metody i formy pracy, realizację programów samodzielnie opracowanych przez nauczycielki, zaspokaja potrzeby dzieci, rozwija dziecięce zainteresowania, kształtuje nawyki i postawy wychowując w duchu wartości uniwersalnych. Pełni funkcję wspomagająca rodzinę w wychowywaniu dziecka, przygotowując dzieci do podjęcia nauki w klasie I.

Na zajęciach wykorzystywane są metody twórcze, aktywizujące, stymulujące ogólny rozwój dziecka, min.:

• Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
  • Edukacja matematyczna i wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wg prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej i mgr Ewy Zielińskiej
  • Zabawy integrujące grupę "Muzyka i ruch" - KLANZA.

Podstawową formą pracy z małym dzieckiem jest ruch na świeżym powietrzu i zabawa o charakterze poznawczym.

Cele ogólne przedszkola:

1. Wspomaganie rozwoju dziecka;
  2. Zapewnienie opieki i bezpieczeństwa;
  3. Dążenie do osiągnięcia dojrzałości szkolnej.

Cele szczegółowe:

PRZEDSZKOLE:

• tworzy warunki sprzyjające indywidualnemu rozwojowi dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem, możliwościami, zainteresowaniami oraz potrzebami,
  • zapewnia opiekę i bezpieczeństwo poprzez tworzenie atmosfery akceptacji,
  • wspomaga rodziców w procesie wychowania poprzez pełnienie funkcji doradczej i wspierającej działania wychowawcze,
  • aktywizuje rodziców do udziału w życiu przedszkola,
  • rozbudowuje i wzbogaca bazę materialną.

Przedszkole pełni następujące funkcje, które określają główne zadania przedszkola:

• opiekuńcza,
  • wychowawcza,
  • dydaktyczna,
  • diagnostyczna,
  • terapeutyczna.

ROK SZKOLNY 2014/2015

PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW

1. "Dziecko w swoim żywiole". Program wychowania przedszkolnego dla dzieci 3-4 letnich. Anna Pawłowska-Niedbała, Dorota Kucharska, Justyna Święcicka i Ewelina Wilkos.

2. "Ku dziecku". Program wychowania przedszkolnego dla dzieci 5-6 letnich. Barbara Bilewicz-Kuźnia i Teresa Parczewska.

2. "Program Wychowawczy Przedszkola". Program samodzielnie opracowany przez nauczyciela, Agnieszka Małecka.

3. "Rozwijanie twórczej aktywności dziecka za pomocą różnorodnych środków i technik plastycznych". Program samodzielnie opracowany przez nauczyciela, Agnieszka Małecka.

PLAN PRACY PRZEDSZKOLA

na okres trzech kolejnych lat 2012-2015

propaguje tematykę zdrowotną

oraz wychowanie prozdrowotne dzieci.

Hasło przewodnie: "Ze zdrowiem za pan brat"

MOTTO do planu rocznego pracy przedszkola

- rok szkolny 2012/2013: "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

- rok szkolny 2013/2014: "Wiem, co jem"